Пошук

Любов чи звичка?

Що таке любов? На це питання важко відповісти. Найчастіше любов'ю називають внутрішній, духовний і фізичний потяг до людини, тут йдеться саме визначення у стосунках пари. В той час як звичкою вважається однотипне повторення дій в схожих ситуаціях, ми щось завчили й після без додаткового зусилля просто повторюємо одну й ту ж дію : приходимо туди де наш дім, говоримо на стандартні теми, вечеряємо навіть плануємо відпустку чи зробити ремонт в дитячій кімнаті.В 2013 році Р.Я. Штернберг, відкрив таку теорію ​​любові, яка пояснює, що таке любов, а також різні складові, які поєднуються певним чином..


Трикутна теорія любові за Штернбергом.


Любов завжди складається з трьох елементів:

  • пристрасть,

  • близькість,

  • зобов'язання,


які символізують кути піраміди, що поєднані по-різному ведуть до типу любові.


На початку відносин, коли ви тільки пізнаєте людину, що пристрасть переважає більше. З іншого боку, коли відносини розвиваються, близькість або зобов'язання можуть переважати.

Незалежно від того, якою мірою вони з'являються, треба дати трьом компонентам говорити про любов, й тоді це дає початок вашій формі або типу любові.

Опираючись на теорію, в любові є три стовпи: пристрасть, близькість і зобов'язання. Вони можуть поєднуватися між собою в різних комбінаціях. У відносинах можна побачити різні трикутники, які поділяють однакові вершини, але з певною областю, яка була б відображенням кількості любові, що існує в парі.


Так при поєднанні в трикутник Пристрасть і Близькість, формується нова вершина Романтична любов. Пристрасть і Зобов'язання своєю чергою створюють вершину Безглузду любов, а Зобов'язання й Близькість переходять в Дружню любов. І тільки при комбінації в трикутник Пристрасті, Близькості і Зобов'язання, балансі цих модальностей ми можемо відчути, що досягли Ідеально гармонійної любові з партнером.


Ідеально гармонійну любов, важко зламати, оскільки її форма стає максимально стійкою. Стосунки, які базується тільки на одному з елементів, рідше можуть продовжуватися у якомусь відрізку часу, а стосунки, в яких присутні два або всі три компоненти, мають шанс на життя.


Ступінь пристрасті, інтимності (близькості) та відданості (зобов'язання) може змінюватися, з'являтися або зникати, коли відносини прогресують і тривають. Відносини можуть розвиватися як позитивно, так і негативно.


Кожен компонент в свій час може бути в різних формах, З одного боку, близькість завжди зростає з розвитком відносин. З іншого боку, пристрасть на початку дуже інтенсивна, але зазвичай вона зменшується в міру розвитку стосунків, досягає рівноваги і навіть зникає. І, нарешті, зобов'язання, яке росте повільніше, ніж близькість і стабілізується, коли відносини стають міцними.Що таке пристрасть?


Пристрасть - це інтенсивне бажання постійно бути з іншою людиною. Це єдність двох людей, вираження бажань і потреб, сексуальність, хвилювання (не тільки сексуальне), сексуальне задоволення. Крім того, як пристрасть, так і сексуальна близькість є ключовими у відносинах між парами.

Пристрасть може бути пов'язана з інтимністю, але це не завжди є головною умовою. З іншого боку, пристрасть розвивається на основі переривчастого підкріплення, тобто зменшується, коли винагорода отримується кожного разу, як я того забажаю, або навпаки не отримую винагороду ні при яких обставинах, але зростає, коли іноді отримують винагороду, а іноді ні.


Що таке інтимність?


Інтимність пов'язана з усіма тими почуттями, які пропагують зв'язок, що змушує нас довіряти іншій людині, дозволяючи нам відкриватися і бути самими собою. Це сприяє зближенню, а також зв'язку між парою. Є повага, довіра, союз, зв'язок і підтримка.

Інтимність розмовляє тоді, коли відчувається щастя і коли виникає бажання сприяти добробуту іншої людини. Вона відбивається у взаєморозумінні, у підтримці іншої людини, коли це необхідно, у наданні себе, в тісному спілкуванні та з потаємними аспектами особи.

Початок інтимності відбувається, коли ми починаємо проявляти себе, такими як ми є, в еволюції та прогресі, як на рівні довіри, так і на рівні взаємного прийняття..


Що таке зобов'язання?

Прихильність - це рішення, яке ви приймаєте, коли ви любите іншу людину, і даєте "згоду", щоб бути з одною й тою ж людину в довгостроковій перспективі, тобто приймаєте рішення і формуєте майбутні очікування. Це відображається через вірність, лояльність і відповідальність.

Це зобов'язання може зникнути, коли початкова пристрасть також зникне, або залишиться і зросте з інтимністю. Зобов'язання - це стабілізуючий компонент відносин.


Типи любові


Виходячи з поєднання пристрасті, близькості та відданості, виникають різні типи любові, залежно в