Пошук

Любов чи звичка?

Що таке любов? На це питання важко відповісти. Найчастіше любов'ю називають внутрішній, духовний і фізичний потяг до людини, тут йдеться саме визначення у стосунках пари. В той час як звичкою вважається однотипне повторення дій в схожих ситуаціях, ми щось завчили й після без додаткового зусилля просто повторюємо одну й ту ж дію : приходимо туди де наш дім, говоримо на стандартні теми, вечеряємо навіть плануємо відпустку чи зробити ремонт в дитячій кімнаті.В 2013 році Р.Я. Штернберг, відкрив таку теорію ​​любові, яка пояснює, що таке любов, а також різні складові, які поєднуються певним чином..


Трикутна теорія любові за Штернбергом.


Любов завжди складається з трьох елементів:

 • пристрасть,

 • близькість,

 • зобов'язання,


які символізують кути піраміди, що поєднані по-різному ведуть до типу любові.


На початку відносин, коли ви тільки пізнаєте людину, що пристрасть переважає більше. З іншого боку, коли відносини розвиваються, близькість або зобов'язання можуть переважати.

Незалежно від того, якою мірою вони з'являються, треба дати трьом компонентам говорити про любов, й тоді це дає початок вашій формі або типу любові.

Опираючись на теорію, в любові є три стовпи: пристрасть, близькість і зобов'язання. Вони можуть поєднуватися між собою в різних комбінаціях. У відносинах можна побачити різні трикутники, які поділяють однакові вершини, але з певною областю, яка була б відображенням кількості любові, що існує в парі.


Так при поєднанні в трикутник Пристрасть і Близькість, формується нова вершина Романтична любов. Пристрасть і Зобов'язання своєю чергою створюють вершину Безглузду любов, а Зобов'язання й Близькість переходять в Дружню любов. І тільки при комбінації в трикутник Пристрасті, Близькості і Зобов'язання, балансі цих модальностей ми можемо відчути, що досягли Ідеально гармонійної любові з партнером.


Ідеально гармонійну любов, важко зламати, оскільки її форма стає максимально стійкою. Стосунки, які базується тільки на одному з елементів, рідше можуть продовжуватися у якомусь відрізку часу, а стосунки, в яких присутні два або всі три компоненти, мають шанс на життя.


Ступінь пристрасті, інтимності (близькості) та відданості (зобов'язання) може змінюватися, з'являтися або зникати, коли відносини прогресують і тривають. Відносини можуть розвиватися як позитивно, так і негативно.


Кожен компонент в свій час може бути в різних формах, З одного боку, близькість завжди зростає з розвитком відносин. З іншого боку, пристрасть на початку дуже інтенсивна, але зазвичай вона зменшується в міру розвитку стосунків, досягає рівноваги і навіть зникає. І, нарешті, зобов'язання, яке росте повільніше, ніж близькість і стабілізується, коли відносини стають міцними.Що таке пристрасть?


Пристрасть - це інтенсивне бажання постійно бути з іншою людиною. Це єдність двох людей, вираження бажань і потреб, сексуальність, хвилювання (не тільки сексуальне), сексуальне задоволення. Крім того, як пристрасть, так і сексуальна близькість є ключовими у відносинах між парами.

Пристрасть може бути пов'язана з інтимністю, але це не завжди є головною умовою. З іншого боку, пристрасть розвивається на основі переривчастого підкріплення, тобто зменшується, коли винагорода отримується кожного разу, як я того забажаю, або навпаки не отримую винагороду ні при яких обставинах, але зростає, коли іноді отримують винагороду, а іноді ні.


Що таке інтимність?


Інтимність пов'язана з усіма тими почуттями, які пропагують зв'язок, що змушує нас довіряти іншій людині, дозволяючи нам відкриватися і бути самими собою. Це сприяє зближенню, а також зв'язку між парою. Є повага, довіра, союз, зв'язок і підтримка.

Інтимність розмовляє тоді, коли відчувається щастя і коли виникає бажання сприяти добробуту іншої людини. Вона відбивається у взаєморозумінні, у підтримці іншої людини, коли це необхідно, у наданні себе, в тісному спілкуванні та з потаємними аспектами особи.

Початок інтимності відбувається, коли ми починаємо проявляти себе, такими як ми є, в еволюції та прогресі, як на рівні довіри, так і на рівні взаємного прийняття..


Що таке зобов'язання?

Прихильність - це рішення, яке ви приймаєте, коли ви любите іншу людину, і даєте "згоду", щоб бути з одною й тою ж людину в довгостроковій перспективі, тобто приймаєте рішення і формуєте майбутні очікування. Це відображається через вірність, лояльність і відповідальність.

Це зобов'язання може зникнути, коли початкова пристрасть також зникне, або залишиться і зросте з інтимністю. Зобов'язання - це стабілізуючий компонент відносин.


Типи любові


Виходячи з поєднання пристрасті, близькості та відданості, виникають різні типи любові, залежно від того, який з трьох компонентів має найбільшу вагу.

 • Прихильність: передбачає близькість, але немає ні пристрасті, ні відданості. Така любов відбувається в дружніх відносинах.

 • Захоплення: передбачає пристрасть виключно, але немає інтимності чи зобов'язання. Це те, що ми знали б як "любов з першого погляду".

 • Романтична любов: ця любов передбачає близькість і пристрасть, але не прихильність. Це почуття союзу і пристрасті не супроводжується прихильністю, стабільністю.

 • Фатальна любов: означає прихильність і пристрасть, але не близькість. Пристрасть тут швидко стає зобов'язанням, перш ніж відбувається інтимність, будучи нестабільним компромісом, оскільки не існує такого об'єднання, характерного зв'язку, коли близькість присутній. Прикладом могли б бути "блискавичне весілля".

 • Комунікабельна любов, партнер: має на увазі близькість і відданість, а не пристрасть. Це характерне кохання подружніх пар, які перебували у відносинах протягом багатьох років, довготривалих шлюбів, де пристрасть і привабливість зникли, але близькість величезна, а зобов'язання зберігається..

 • Безглузда (Беззмістовна) любов: передбачає відданість і рішення любити іншого, але не існує ні близькості, ні пристрасті. Прикладом такого типу любові були б зручні відносини.

 • Неповторна любов: ця любов передбачає близькість, пристрасть і відданість, любов, що включає три компоненти, і це буде досконалою любов'ю. Вона являє собою ідеальне відношення, яке кожен хоче досягти, та мало досягають і підтримують, оскільки деякі з компонентів можуть зникнути і стати іншим типом іншої любові.

 • Відсутність любові: це не буде любов, оскільки ми говоримо про пари, в яких не було б ніякої пристрасті, ніякої інтимності, відданості. Це відносини, які підтримуються інтересами, рутиною або іншими зовнішніми змінними.


Типи трикутників


Три стовпи теорії, без яких не можна було б говорити про любов, складають три вершини трикутника, багато хто поділяється на наступні.


Реальні трикутники та ідеальні трикутники


У кожному відношенні існує справжній трикутник, який представляє любов, що дійсно існує стосовно іншої людини, і ідеальний трикутник, якого прагнуть досягти, щоб досягти кращих відносин і задоволення від іншої людини. Ідеал цієї людини базується на попередньому досвіді або очікуваннях, які має людина.

Вставляючи обидва трикутники, ми бачимо, наскільки обидва трикутники збігаються (реальні та ідеальні), чим більше збіг між ними, тим більше задоволення у відносинах.


Люди мають власне уявлення трикутника про те, як ми думаємо, що ми перебуваємо в наших любовних відносинах, та про сприйняття себе.

Проте інша людина має трикутник відповідно до свого сприйняття своєї любові до партнера. Чим більше різниця між тим, як бачать свої трикутники в парі партнери, тим більше ймовірність того, що проблеми виникнуть в стосунках і що в парі є менше задоволення.

Можуть існувати розбіжності між почуттями і ставленням, тобто між тим, що ми кажемо, що ми відчуваємо до іншої людини, і тим, що інша людина дійсно сприймає від нас те, що ми відчуваємо через наші дії, як ми це виражаємо.

Дуже важливо вміти висловлювати любов, яку ми відчуваємо до інших, через наші дії, оскільки вони мають великий вплив на досягнення задовільних відносин, й бажано в такій формі в якій ваш партнер зрозуміє що ви хочете йому вказати.

В теорії є поняття пристрасть, але важливо зауважити, що її розділяють на дві частини. З одного боку є еротична пристрасть, а з іншого - романтична пристрасть.

Еротична пристрасть - це любов до фізичного та фізіологічного характеру, наприклад, загальна активізація, фізична привабливість, сексуальне бажання, серед іншого, які відповідатимуть концепції пристрасті, зрозумілою Штернбергу, і яка зменшується протягом багатьох років.

Для романтичної пристрасті він розуміє пристрасть, що ґрунтується на безлічі ідей і переконань про відносини, створюється такий собі романтичний ідеал.


Що таке любов?


Любов є однією з найбільш інтенсивних емоцій, які можуть відчувати люди, існує багато видів любові. Проте, найбільш популярною і бажаною буде любов до партнера, пошук романтичних відносин з особистістю, з якою ми маємо пристрасть і близькість, і досягаємо більш довготривалих стосунків з зобов'язаннями.

Іншим визначенням було б розуміння любові як почуття прихильності, схильності і віддачі комусь чи іншому.


Інтенсивні почуття, а також емоції, які виникають, коли ми закохуємося, впливають як на наше тіло, так і на наш розум.

Захоплення пояснюється біохімією шляхом втручання дофаміну, нейромедіатора, присутнього в різних областях мозку, що пов'язано з системою винагороди і задоволення (залученим до почуттів бажання).


Багато досліджень, виконаних з використанням функціонального магнітного резонансу, показали, що люди, котрі люблять, коли вони бачать фотографії своїх партнерів серед інших контрольних суб'єктів, активуються різні ділянки мозку. Вирішується судження, зміна сну, зміна уваги, крім зниження серотоніну.

Фенилетиламін є амфетаміном, який виділяє тіло, що бере участь у закохуванні, яке активізує секрецію дофаміну і продукує окситоцин, який активізує сексуальне бажання.

Дослідники з Університетського коледжу Лондона захопили зображення улюблених мізків і дійшли висновку, що деякі з них активуються, оскільки передня cingulate cortex.

Ця область також реагує на синтетичні наркотики, що викликають ейфорію. Крім того, зони, які відповідають за прийняття соціальних суджень та оцінку ситуацій, дезактивуються, стаючи "сліпими" любові.Список літератури

 1. Cooper, V., Pinto, B. (2008). Ставлення до любові і теорія Штернберга. Кореляційне дослідження у студентів віком від 18 до 24 років. Ajayu Науково-розширювальний орган кафедри психології UCBSP

 2. Серрано Мартінес, Г., Карреньо Фернандес, М. (1993). Теорія Стернберга про любов. Емпіричний аналіз. Psicothema.

 3. Almeida Eleno, A. (2013). Ідеї ​​любові Р.Я. Штернберг: трикутна теорія і наративна теорія кохання. Сім'я Папський університет Саламанки.

 4. Calatayud Arenes, M.P. (2009). Взаємовідносини любові протягом всього життєвого циклу: зміни поколінь. Університет Валенсії.6 переглядів0 коментарів

Останні пости

Дивитися всі

Нещодавно я мала цікавий діалог, що наштовхнуло мене на деякі роздуми. І я вирішила поговорити з вами про стосунки. Часто коли молоде подружжя входить в шлюб, на весіллі звучать тости. Одною з фраз як

Бувало у вас так, що в стосунках спіткала невдача? А бувало, що ви переживали один, два, три розриви, а коли в четверте спробували вибудувати нові стосунки з жахом зізналися собі, що все повторюється

«Чому я неможу від нього піти? Навіть коли він мене ображає я все рівно залишаюся.» Що ж змушує людину чіплятися за стосунки, які приносять їй біль ? Марійка часто скаржилася своїй подрузі на стосунки