Пошук

Навіщо потрібна допомога ПСИХОЛОГА?

Психологічна допомога ситуативно може знадобитися будь-якій людині. У кожного іноді трапляється ситуація, яку не вдається швидко вирішити прийнятним способом, і це викликає стрес. Буває часто і так, що впоратися з певними труднощами, страхами чи тривогами самотужки не можливо. Саме тоді людина звертається до пошукових систем з запитом: «Допомога психолога», «консультації психолога», чи «психолог онлайн».


В яких випадках може знадобитися консультація психолога?

В першу чергу варто розуміти, що психологічне консультування - це нетривалий курс роботи з фахівцем (2-10 зустрічей). Саме поняття «консультування» має на увазі певну підказку, поштовх в потрібному напрямку. Найчастіші теми консультування: втрата взаєморозуміння між подружжям, протиріччя у вихованні дитини, дитячий енурез, істерики, нездатність впоратися з дитиною, вибір професії підлітком, незадоволеність своїм становищем в референтній групі, самовизначення, формування адекватної самооцінки, робота з нерішучістю, невміння сказати «ні», питання самореалізації, відчуття незадоволеності життям при кризі середнього віку, відчуття шаблонної поведінки, здійснення одних і тих самих помилок і т.д.

Також до психолога варто звернутися за наявності таких психофізіологічних станів: порушення сну (безсоння, складності із засинанням, короткий, переривчастий, тривожний сон), порушення апетиту, анорексія, апатія і легка депресія, викликана конкретною ситуацією, яку теоретично можна змінити, легкі невротичні розлади. При виражених неврозах, фобіях, затяжний або глибокої депресії, потрібна не консультація психолога, а робота з психотерапевтом. Це передбачає більш тривалий психологічний супровід, з глибокою обробкою підсвідомих складових реакції на проблему. Наприклад, з переживаннями через смерть близької людини працює психотерапевт, бо причину горя не усунути, а горювання може тривати роками. Також психотерапевт може призначити антидепресанти, в той час як психолог таких повноважень не має.

Міфи і стереотипи про психологів

Незважаючи на високий рівень стресу українців, психологічне консультування поки ще не користується популярністю. У нашій країні ставлення до психологів дуже обережне, і навіть підозріле. Неправильне розуміння суті психологічної допомоги призводить до виникнення кількох дуже суттєвих помилок:

  • Психолог працює з психами, душевно хворими людьми. Ні, з хворими працює психіатр. Психолог і психотерапевт працюють зі здоровими людьми, які потрапили в стресову ситуацію, з якої вони не бачать виходу.

  • До психолога звернутися соромно, подумають, що я слабак і скиглій. Звернутися за допомогою до психолога - це сильне рішення! В першу чергу ви визнаєте самі собі в тому, що є проблема, а не тікаєте від неї. Так, під час консультацій можуть бути і сльози, адже порушуватимуться болючі теми, але нічого ганебного в цьому немає.

  • Психологи просто розмовляють з тобою. Я так можу поговорити з друзями на кухні. Ні, вони не просто розмовляють, вони слідують спеціальним технікам, тонко відчувають ваші особистісні особливості і задають потрібні питання в потрібний час.

  • Психолог повинен розповісти, що мені робити, щоб вирішити проблему. Психологи не можуть радити і давати конкретні вказівки (хіба що - це якась вправа). Спеціаліст допомагає відкрити в собі потенціал для самостійного подолання життєвих труднощів.

  • Психолог буде засуджувати мене. Робота психолога вимагає максимально об'єктивного і безоціночного ставлення до клієнта. Кожна особистість унікальна в своїх рисах, різні ситуації відбуваються в житті, і іноді вагомі причини є навіть у самих ганебних вчинків. Психолог ніколи не скаже клієнтові, що він дурень, слабак або негідник. Є запит, і з ним потрібно працювати.

  • Психологічна допомога розвивається в залежність. Навпаки, основним критерієм успішного консультування є здатність людини самостійно знаходити шляхи вирішення своїх проблем.

  • Я змінюся, як особистість. І так і ні. Психолог допомагає виявити корінь проблеми, чому ситуація викликає таку хворобливу реакцію в нас самих. І іноді клієнт сам вирішує змінити рису своєї вдачі, яка заважає йому відчувати себе щасливим. Наприклад, починає утримувати себе від передчасних висновків, намагається не сприймати будь-які висловлювання на свій рахунок, вчиться довіряти своєму партнерові і пригнічувати спалахи ревнощів.

Як проходить робота з психологом

Перша зустріч завжди ознайомча, де висувається запит, проводиться первинне ознайомлення з ситуацією і особистістю клієнта. Спеціаліст, відштовхуючись від отриманих даних складає план зустрічей, прогнозує тривалість консультування і його результати. У питаннях типу профорієнтації вся співпраця може обмежитися двома зустрічами. Якщо ж проблема лежить дуже глибоко, і клієнт не може відкритися протягом декількох зустрічей (тобто несвідомо пручається), психолог може порекомендувати звернутися до психотерапевта.


Якщо Ви відчуваєте, що Ви не можете справитися з певними викликами в своєму житті самостійно, і Вам необхідна підтримка психолога, Ви можете зателефонувати і записатись на першу ознайомчу консультація. Вона триває приблизно 30 хвилин і є абсолютно безкоштовною та анонімною. Мабуть, якщо Ви читаєте цю статтю, то зараз – найкращий час зробити перший крок в напрямку відповідей на запитання, що Вас турбують!


Телефонуйте:

+380989672587

+380660285613


З вірою в Ваші переміни накраще,

психолог Анелія Болехан

24 перегляд0 коментар

Останні пости

Дивитися всі

Типи прив’язаності в любовних стосунках.

Бувало у вас так, що в стосунках спіткала невдача? А бувало, що ви переживали один, два, три розриви, а коли в четверте спробували вибудувати нові стосунки з жахом зізналися собі, що все повторюється

Що ж змушує людину чіплятися за стосунки, які приносять їй біль ?

«Чому я неможу від нього піти? Навіть коли він мене ображає я все рівно залишаюся.» Що ж змушує людину чіплятися за стосунки, які приносять їй біль ? Марійка часто скаржилася своїй подрузі на стосунки

Причини співзалежності

Співзалежність насправді в конкретний період розвитку людини, є необхідною для виживання. З моменту народження і до 2-3 років основним психологічним завданням розвитку є формування надійного зв'язку м

Email: anelia.practice@gmail.com

Телефони:

+380989672587

+380660285613

© 2020 by Anelia Bolehan. Proudly created by YAMI

  • Facebook
  • Instagram