Пошук

Що ж змушує людину чіплятися за стосунки, які приносять їй біль ?

«Чому я неможу від нього піти? Навіть коли він мене ображає я все рівно залишаюся.»

Що ж змушує людину чіплятися за стосунки, які приносять їй біль ?

Марійка часто скаржилася своїй подрузі на стосунки з Назаром. Він так ревнує її, хоча вона ніколи не подає причин. Він виходить з себе і ображає її, вона весь час старається довести йому свою любов. Подруга спочатку довго слухала, потім почала давати поради, як стати ще кращою. Коли й це не допомогло, почала радити піти від Назара. Та тільки думка про це лякала Марійку до напівсмерті. Як же вона без Назара зможе жити ? Як!? Вона ж його любить більше ніж своє життя!

....

Насправді вийти з співзалежних стосунків, завершити їх, стає справжнім викликом. Особливо, якщо людина не має підготовки і чіткого розуміння, які стосунки зараз в неї і як вона в них потрапила. Адже в основному нею керує, підсвідоме бажання отримати задоволення незадоволених дитячих потреб в турботі, теплі, емоційному прийнятті та безумовній любові. Для дитини бути емоційно прийнятою означало вижити. І досвід ігнорування, неможливість отримати любов, або покарання нелюбов'ю означав не просто бути покараним, а сприймався, як загроза для життя. І тому, дитині необхідно було знаходити будь-який спосіб поведінки, щоб роздобувати цю любов: краще себе вести, бути хорошим, догоджати і підлаштовуватися під настрій дорослого, вгадувати, що він відчуває, хворіти.

Саме тому коли ми виростаємо, нас може тягнути саме до тих, хто буде нагадувати нам емоційно відстороненого, вимогливого, незадоволеного але значущого дорослого, в чиїх руках була гарантія нашого дитячого щастя, щоб раз за разом продовжувати доводити йому, а інколи і собі, що «я гідний любові».

У сім'ях, які можуть часто називати неблагополучними, або в тих, де є місце алкоголізму, насильству фізичному та емоційному, дитина неминуче відчуває паніку перед втратою контролю над подіями в родині. В подальшому контроль починає пронизувати всі відносини співзалежних. Щоб відчувати себе в безпеці, співзалежний потребує оточувати себе людьми, яким він може допомогти, оскільки це робить ситуацію контрольованою. При цьому потреби тої людини, яку він контролює, починають підмінятися його власними. Саме тому співзалежні люди постійно скаржаться на безглуздість життя. Підсвідомо вони знову і знову розчаровуються у відносинах, повторюючи дитячу травму.

Що ж робити? Які кроки зробити для виходу з співзалежності?

  1. Усвідомлення і розпізнання того факту, що відносини будуються за співзалежністю.

  2. Виявити, які свої дитячі потреби, ми намагаємося задовільнити за допомогою цих стосунків?

  3. Більш глибоке усвідомлення і самопізнання своїх можливих реакцій в різних життєвих ситуаціях, щоб можна було зрозуміти, як можна себе почувати більш спокійно і робити новий інакший вибір.

  4. Повернення собі контролю над своїм особистим життям.

  5. Зрозуміти до яких стосунків хочеться прийти в результаті, яким способом можна існуючі відносини трансформувати, чи можливо зустрітися по новому зі своїм партнером.

Як ви вважаєте ваші стосунки усвідомлені і партнерські, чи ви швидше в співзалежності ?


45 перегляд0 коментар

Останні пости

Дивитися всі

Типи прив’язаності в любовних стосунках.

Бувало у вас так, що в стосунках спіткала невдача? А бувало, що ви переживали один, два, три розриви, а коли в четверте спробували вибудувати нові стосунки з жахом зізналися собі, що все повторюється

Причини співзалежності

Співзалежність насправді в конкретний період розвитку людини, є необхідною для виживання. З моменту народження і до 2-3 років основним психологічним завданням розвитку є формування надійного зв'язку м

Email: anelia.practice@gmail.com

Телефони:

+380989672587

+380660285613

© 2020 by Anelia Bolehan. Proudly created by YAMI

  • Facebook
  • Instagram