Пошук

Як зробити свою дитину щасливою? 10 порад батькам.

Всі батьки хочуть, щоб їхні діти були щасливими.


Щоб зробити наших дітей щасливими, ми намагаємося дати їм якомога більше радісних вражень: водимо в кіно і музеї, записуємо на футбол і танці. Так, досліджувати світ - важливо для дітей. Але з щільним графіком різних організованих активностей їх чекає не щастя, а стрес. Коли у дітей занадто багато активного позитиву, вони страждають. Іноді все, що їм (і всім нам) потрібно - це вільний час для того, щоб заспокоїтися і побути наодинці з собою. Часто ми також вирішуємо за дітей, що саме має робити їх щасливими: «Тобі сподобається ця секція, ось побачиш!». «Тобі буде дуже весело в гостях у тітки!», - і так далі. Ми створюємо дуже багато тиску, вказуючи їм, від чого вони повинні бути щасливі. А якщо не будуть? Їм доведеться прикидатися, аби ми були задоволені?


Ще одна проблема полягає в тому, що щастя швидкоплинно. Якщо зробити щастя метою, то наших дітей чекає невдача. Тому що тоді увесь інший людський досвід, - боротьба, смуток, страх, - стає помилкою. А насправді, це не так. Насправді, це частина людської сутності і життя. Це нормально - хотіти захистити свою дитину від подій, які викликають сильні почуття смутку, сорому, тривоги. Однак дуже важливо все ж дозволяти дітям відчувати ці емоції в формах, що відповідають їхнім етапу психологічного розвитку. Якщо ми будемо дбати лише про їхнє щастя, то ми позбавимо їх можливості навчитись саморегуляції емоцій. Саморегуляція - процес розпізнавання і визначення емоцій, а також повернення в рівноважний стан. Це фундаментальне вміння, яке необхідно для дорослішання. Якщо діти не навчаться саморегуляції, вони завжди будуть потребувати когось ще, щоб заспокоїтися і відчувати себе добре. Якщо дитина не вчиться саморегуляції, вона може застосовувати негативні стратегії: алкоголь, наркотики, агресія або уникнення емоцій. Таким чином, ставлячи на чільне місце лише щастя дітей, ми ризикуємо наразити на небезпеку їх загальне благополуччя.


Але все ж таки. Що можуть зробити батьки, щоб поруч з іншими важливими сферами розвитку дитини все ж таки допомогти їм бути щасливими?

Є одна чудова фраза: «Щастя не можна просто подарувати, потрібно навчити дітей його відчувати».

Батьки повинні допомогти дитині долати злети і падіння. Ось декілька підказок, що допоможуть зробити своїх дітей щасливими.

1. Веселіться разом з дитиною. Важливо грати з дітьми. Цей процес не тільки робить дитину щасливою, але і допомагає розвивати необхідні комунікаційні навички. За допомогою гри можна також зрозуміти, що подобається вашим дітям.


2. Допомагайте розвивати таланти. Кожна дитина наділена чимось особливим. Допомагайте дітям дізнатися про свої таланти. Займаючись тим, що подобається, дитина відчуває щастя. Наприклад, успіх в спорті - величезна радість для дітей, незважаючи на те, що їм доводилося багато займатися для досягнення результату.


3. Вчіть дитину справлятися зі своїми проблемами. Багато батьків думають, що їхня дитина буде щаслива, якщо вони вирішать всі її проблеми. Важливо вчитися справлятися зі складнощами. Це виховує у дитини почуття самостійності і відповідальності за свої рішення. Проте це не означає, що діти не повинні звертатися до дорослих за порадою чи допомогою. Дітям потрібні ваші досвід і мудрість.

4. Називайте і відслідковуйте емоції. Говоріть з дитиною про його емоції, нехай вона називає те, що відчуває. Дайте їй стратегії, які вона може використовувати, щоб заспокоїтися.

5. Дозволяйте дітям іноді сумувати

Потрібно дозволяти дитині відчувати різні емоції. Світ не складається з суцільної радості. До цього потрібно привчати дітей.

6. Навчайте думати про інших. Показуйте дитині, що потрібно допомагати оточуючим. Вчені довели, що люди, які піклуються про інших, відчувають себе щасливішими.

7. Мотивуйте дітей. Дитині необхідна наша підтримка. Не соромтеся виявляти любов.

8. Показуйте дитині, що любите її, незважаючи ні на що. Діти можуть помилятися, робити неправильно. Важливо показувати, що навіть в таких ситуаціях ви не перестаєте їх любити.

9. Заохочуйте спроби зробити щось самостійно. Не завжди у дітей все буде виходити з першого разу. Однак спроба - це вже крок до успіху. Допоможіть дитині розвинути внутрішній контроль. Це дозволяє їм почувати себе гордими за власні досягнення. Так вони вчаться довіряти собі і цінувати себе.

10. Підтримуйте в дітях бажання бути частиною клубів і співтовариств як в школі, так і за її межами. Це дає дітям відчуття приналежності і взаємозв'язку з іншими. Нам всім це необхідно.


Без сумніву, ви зможете ще багато придумати таких маленьких, але приємних моментів. З часом це принесе плід, а ваша дитина надихнеться вашими ідеями і теж стане дарувати моменти несподіваної радості вам.


І нарешті, замість того, щоб концентруватися на ідеї «просто щастя» для наших дітей, давайте будемо сподіватися краще на те, що їх життя буде наповнене сенсом, що навколо них буде багато хороших людей, з якими у наших дітей будуть хороші відносини. Давайте краще допоможемо відчути, як допомога іншим робить нас краще і додає самоповаги, як цілісність характеру дає спокій розуму. Ці якості, без сумніву, принесуть їм моменти радості і внутрішнє відчуття щастя!

28 перегляд0 коментар

Останні пости

Дивитися всі

Типи прив’язаності в любовних стосунках.

Бувало у вас так, що в стосунках спіткала невдача? А бувало, що ви переживали один, два, три розриви, а коли в четверте спробували вибудувати нові стосунки з жахом зізналися собі, що все повторюється

Що ж змушує людину чіплятися за стосунки, які приносять їй біль ?

«Чому я неможу від нього піти? Навіть коли він мене ображає я все рівно залишаюся.» Що ж змушує людину чіплятися за стосунки, які приносять їй біль ? Марійка часто скаржилася своїй подрузі на стосунки

Причини співзалежності

Співзалежність насправді в конкретний період розвитку людини, є необхідною для виживання. З моменту народження і до 2-3 років основним психологічним завданням розвитку є формування надійного зв'язку м

Email: anelia.practice@gmail.com

Телефони:

+380989672587

+380660285613

© 2020 by Anelia Bolehan. Proudly created by YAMI

  • Facebook
  • Instagram