Пошук

Як справитися з емоційним вигоранням?

⁃ «Я так втомилася....» 

⁃ «Від чого, ти ж практично нічого не робиш?»
Емоційне вигорання ще більше втомлює аніж фізичне.

Сьогодні ми всі є учасниками постійного стресу. Щодня з новин та лєнт соціальних мереж ми дізнаємося про кількість захворювань, щодня отримуємо невтішні прогнози. Малий бізнес потихеньку потухає. Дехто зустрічається з думкою, що життя змінилося, а він не встиг! А дехто завмер і так і не усвідомлює реальність, або ж просто всіма силами їй противиться! Інші біжать, щоб встигнути, напружують себе неймовірною кількістю занять, щоб тільки встигнути... навіть немаючи хвилинки для того, щоб запитати себе: «Встигнути що?»


Весь цей стрес сильно втомлює, і я дедалі більше помічаю ефект емоційного вигорання в своєму оточенні і часто навіть в собі!


Як проявляється цей ефект. Давайте подивимося:

 ⁃ Хронічна втома. Прокидаєшся і засинаєш втомлений, немає енергії для чогось нового. Всі свої заняття виконуєш на автопілоті без особливого бажання!

 ⁃ Емоційне спустошення. Немає яскравих відчуттів, що щось подобається, а щось ні. Все наче стає одинаковим. Реакція на все - байдужість!

 ⁃ Знецінення особистих досягнень і самого себе. Часто супроводжується само-критикою і негативним ставленням до себе через втому. Ми можемо називати свій стан лінню, намагатися боротися з ним, чим ще більше себе заганяємо в вигорання!

Зараз найбільше до емоційного вигорання схильні медики, адже їх робота в постійній напрузі і високі ризики захворіти! Але інша частина населення теж переживає подібні почуття! Ті, чия робота постраждала в зв’язку з пандемією і їх безпека підірвалася, також страждають від цього стану! Люди, чиї близькі мають ознаки захворювання, люди, чия спеціалізація або вміння перестало бути потрібним.


Як справитися з емоційним вигоранням?

Техніка перша - «День без новин»

Так так! Цілий день уникаємо новин в соцмережах чи по телебаченню. Коли чуєте якісь новини - одразу перемикаєте канал. Затримки не має бути і на 1с. Нічого не відбудеться такого, що Вам потрібно цілий день контролювати!

Якщо відбувається щось масштабне, будьте впевнені - вам про це повідомлять!

Але сьогодні ви уникаєте новин!

Ви зберігаєте себе, свої емоції і просто не читаєте, не дивитесь відео! Вимикаємо і йдемо займатися чимось іншим. 


Прибираємо вдома, викидаємо старі речі!

Знайдіть в себе 100 речей, які можна викинути. Знайдіть 50 речей, які можна віддати комусь, хто потребує!


Читаємо цікаву мотивуючу книгу. Хоча б по 10 сторінок в день. 

Ось список 7 книг, які допоможуть вам розвивати вашу особистість і зроблять день цікавішим: 

 1. Дейл Карнегі «Как перестать беспокоится и начать жить»

 2. Барбара Шер «Мечтать не вредно»

 3. Робин Шарма «Монах, який продав свій ферарі»

 4. Брайн Трейсі «Сила впевненості в собі»

 5. Михаил Литвак «Как узнать и изменить свою судьбу»

 6. Джозеф Аннибали «Тревожный мозг. Как успокоить мысли, исцелить разум и вернуть контроль над собственной жизнью»

 7. Ник Вуйчич «Життя без обмежень»


Техніка друга - Виділіть час тільки для себе!

Саме так! Це має бути час, який ви проводите саме так, як вам хочеться, і ніхто вас не відволікає!

Вірю, що інколи легше сказати, аніж зробити. Але, хто ще може бути зацікавлений у вас, якщо не ви самі!


Часто ми віддаємо багато своєї енергії на спілкування, на вирішення буденних справ: - дитячі сварки, 

- немитий посуд, 

- неприбрана квартира, 

- не зроблений проект, 

- незакінчений звіт, 

- закупка продуктів, 

- немає парковки, 

- засвітилась якась лампочка на панелі приборів і так далі. 


Цей список можна продовжувати до безкінечності.

Всі ці справи - це постійний витяг ваших сил.

Зупиніться! Озирніться! Як ви відновлюєте свою енергію? Як ви набираєтеся позитивних емоцій і де?

Знайдіть час для себе, хоча б 30 хв, краще 60 хв.

Повірте, нікуди ваші справи не втечуть 😉

Ще одне 🧐: дуже добре планувати такий час для себе, щоб не заповнити його нескінченним списком справ, які вам необхідно зробити сьогодні!


Коли найкраще організувати собі такий час? Більшість рекомендують запланувати цей час зранку і для цього прокидатися на годинку раніше, аніж ви звикли. Та насправді, не всім вдається така практика, і людина часто саме на цьому етапі і відмовляється від такої ідеї! Але для багатьох - це стає сильною мотивуючою звичкою! Для інших же я пропоную обирати першу годину після роботи, або подивитися,  яка частина дня у вас менш загружена, і там взяти паузу на час для себе.


Техніка третя. Де можна брати енергію для себе?

Зараз, можливо, у вас виникнуть думки, що для того, щоб отримати енергію, необхідно задіяти багато ресурсів. Можливо ви подумовуєте про фінансові ресурси,  можливо…


Так! Часто ми наповнюємося енергією, завдяки якимось поїздкам, можливо відпочинок на морі, або ж де-інде. І скоріш за все, це відпочинок, який потребує оплати. А часто буває так, що полетівши або поїхавши на відпочинок, ми через 7 днів прилітаємо так само втомлені, або ж результат відпочинку зникає за кілька днів. Чому?


Часто, спланувавши відпочинок, ми продовжуємо відчувати емоційне напруження через ряд причин (проблеми на роботі, фінансові труднощі, напружене спілкування з членами родини і так далі). Все це вирушає з нами. І де там взятися часу на те, щоб набратися енергії, коли весь день іде на те, щоб якось справитися з напругою, яка була нами організована.


Я хочу вас порадувати - є чудова можливість набиратися енергії, при цьому не витрачаючи жодних зусиль на організацію цього відпочинку. Як це можливо?


Просто зупиніться зараз, спробуйте подивитися навколо, вигляніть у вікно, подивіться, яка природа вас оточує. Можливо ви живете у великому місті. Спробуйте сьогодні прогулятися парком. Якщо ж ви живете в маленькому містечку і можете вийти на природу, до лісу, чи в яийсь парк - чудово! Просто зробіть це!


Помилуйтеся тим, що вас оточує. Подивіться, як грає на листках дерев сонячне проміння, поспостерігайте, як вітер хитає гілками, травою, кущами, вдихніть свіже повітря. Намагайтеся помітити якнайбільше дрібничок, які дарує нам природа. Спробуйте насолодитися цим моментом і надихнутися красою, яка вас оточує.


Вдається? Тоді рухайтеся далі, зніміть своє взуття, ступіть босими ногами по землі, спробуйте відчути енергію, яку дає нам наша планета. Уявіть, що через ноги, у вас входить енергія, яка заряджає вас, наче від величезного PowerBank, і ви наповнюєтеся нею. Пообіймайте дерева, просто не думаючи про оцінку, не аналізуючи і не намагаючись зрозуміти. Спробуйте відчути енергію дерев. Після того як спробуєте це зробити, напишіть чи працює це….. 👇🏻

Дозвольте собі насолодитися тими ресурсами, які дані нам природою. Заповнюйте час для себе приємними емоціями 🧡


Отже, емоційне вигорання - є невід’ємною частиною життя сучасної людини! Проте це не вирок. Саме від нас залежить, чи можемо ми протистояти стресу в своєму житті і звідки наповнюємось енергією. Використовуючи лише три техніки, які я описала, вже можна досягти великих успіхів на шляху подолання і навіть профілактики емоційного вигорання. 


Якщо ви вважаєте мої поради корисними, поділіться ними на своїх сторінках. Можливо вони допоможуть запобігти емоційному вигоранню багатьом вашим друзям…


Успіхів!
25 перегляд0 коментар

Останні пости

Дивитися всі

Типи прив’язаності в любовних стосунках.

Бувало у вас так, що в стосунках спіткала невдача? А бувало, що ви переживали один, два, три розриви, а коли в четверте спробували вибудувати нові стосунки з жахом зізналися собі, що все повторюється

Що ж змушує людину чіплятися за стосунки, які приносять їй біль ?

«Чому я неможу від нього піти? Навіть коли він мене ображає я все рівно залишаюся.» Що ж змушує людину чіплятися за стосунки, які приносять їй біль ? Марійка часто скаржилася своїй подрузі на стосунки

Причини співзалежності

Співзалежність насправді в конкретний період розвитку людини, є необхідною для виживання. З моменту народження і до 2-3 років основним психологічним завданням розвитку є формування надійного зв'язку м

Email: anelia.practice@gmail.com

Телефони:

+380989672587

+380660285613

© 2020 by Anelia Bolehan. Proudly created by YAMI

  • Facebook
  • Instagram