Пошук

10 способів показати доньці, що ви цінуєте її емоційне здоров'я1️⃣ Слухайте її із співчуттям, коли вона ділиться своїми почуттями


У вас коли-небудь траплялася ситуація, коли ваша дочка ділилася чимось, що її засмучувало, а для вас це не здавалося великою справою? Ви не могли зрозуміти, чому вона може сумувати з цього приводу, тому у відповідь ви вимовляли щось на кшталт : "Не хвилюйся про це".


Якщо ваша дочка по-справжньому емоційна, тоді не має значення, чи вона втратила важливу дружбу або свій улюблений гребінець. Важливо те, що ви налаштовуєтесь і слухаєте.

2️⃣ Дозвольте їй переживати свої емоції без обмежень


Відверто кажучи, коли я чую, як моя донька плаче, я також хочу, щоб вона зупинилася, щоб мені не доводилося відчувати біль, спостерігаючи, як вона страждає.


Проте, коли ми говоримо такі речі, як: "Все добре", "Це не так погано", "Чому ти так засмучуєшся?", "Це не велика справа", ми ніби передаємо повідомлення про те, що емоції дитини не важливі, і що вона дарма переживає.


Замість цього, краще сказати:

"Мені шкода, що ти почуваєш себе так сумно, божевільно, ревниво тощо", або "Я бачу, що для тебе це було справді чимось важливим"

3️⃣ Дайте їй інструменти для управління своїми емоціями


Особливо важливо, щоб до того часу, коли дівчатам виповниться два роки, вони розробили основний інструментарій стратегій для управління своїми емоціями. Коли вони переростають у підлітків і розвивають абстрактне мислення (на додаток до зміни гормонального стану), їм потрібно мати навички, щоб мати справу з новими думками та інтенсивністю емоцій, які вони незабаром відчують.

4️⃣ Доглядайте за собою


Це може бути одним із найважчих випробувань для мам. Наче є вбудоване почуття провини мами, яке говорить нам, що якщо я не дарую всі свої вільні моменти дітям, я - недобра мама.

Я розумію. Я щодня борюсь із тим, щоб приділити час на догляд за собою. Я також відкрито розмовляю з дочкою про цінність того, щоб дати собі час робити все, що приносить нам радість і допомагає нам розслабитися.


Я пропоную вам спробувати те саме і подивитися, як це спрацює.5️⃣ Заохочуйте доньку


Я вважаю, що всі наші діти повинні мати впевненість, що ми є їхніми найбільшими шанувальниками.

У вашої доньки є великі мрії та цілі, навіть якщо вона не ділиться ними відкрито або не знає, які вони конкретно.

Коли ви заохочуєте свою донечку робити все можливе і даєте їй необхідні інструменти для цього, це допомагає їй створити фундамент впевненості в собі, який допоможе їй залишатися на зв’язку зі своїм найкращим «я», навіть коли вона переживає важкий час.

6️⃣ Нехай вона знає, що вона достатньо хороша, незважаючи ні на що

Коли ми вимагаємо від наших дівчат прагнути бути найкращими, часто це може мати негативні наслідки.


Це точно НЕ те послання, яке потрібно доносити до наших дітей, якщо ми хочемо, щоб вони були вихованими і культурними. В результаті дівчата часто відчувають тиск, ніби бути ідеальними та успішними у всіх сферах - це єдиний спосіб бути «достатньо хорошою».


Ось чому важливо збалансувати вашу підтримку в її прагненні зробити все можливе, шануючи те, ким вона є, що б не сталося.

7️⃣ Покажіть їй, що приймаєте її просто такою, якою вона є


Щось часто я чую від дівчат, з якими працюю в групах чи в форматі особистих консультацій, що вони не відчувають, як їх батьки приймають їх такими, якими вони є, починаючи від їх інтересів, і завершуючи рівнем їх здібностей, і навіть зовнішністю.

Це одна з найбільших речей, яку я хотіла би допомогти змінити. І це одна з найбільших речей, на яку я зосереджуюсь із власним вихованням.


Ось кілька підказок для роздумів, які допоможуть вам повністю прийняти вашу доньку такою, якою вона є:

🔹Чи я коли-небудь кажу своїй доньці, щоб вона не вдягала певні речі, лише тому, що мені особисто це не подобається?

🔸Які кроки я можу зробити, щоб перенести фокус на те, чому їй подобаються ці речі?

🔹Мене коли-небудь засмучує, що моя дочка не достатньо швидко щось вчить, чи робить щось не так, як я б це робила?

🔸Які кроки я можу зробити, щоб прийняти її темп та підхід?

8️⃣ Смійтеся


Створювати простір для позитивних емоцій так само важливо, як і для важких.


Не забувайте розважатися і грати з дівчатами! Сміх має дивовижні переваги для здоров’я. Чи знаєте ви, що існує таке поняття, як йога та медитація сміху? Ознайомтеся з цими медитаціями сміху для дітей, щоб отримати кілька нових ідей.

9️⃣ Грайте

Створення простору для гри також важливо для підтримки емоційного здоров'я.

Однією з найважливіших причин, з яких нам потрібно навчитися цінності гри - є врівноваження зростаючої епідемії стресу і тривоги, з якими стикаються дівчата сьогодні.


Дитина також може навчитися необхідним життєвим навичкам через гру, яка підтримує емоційне здоров'я. Наприклад, зміцнення впевненості, соціальних навичок та настрою на ріст.

🔟 Любов


Нехай замість мене в цьому пункті говорять самі неееревершені «Бітлз»:

"All you need is love ❤️ "

Якщо вам вдасться справитися з цим мистецтвом, то воно буде керувати всіма іншими.


Покажіть вашій доньці, що ви цінуєте її емоційне здоров'я! Це надзвичайно важливий елемент виховання!

Успіхів вам 😘

25 перегляд0 коментар

Останні пости

Дивитися всі

Типи прив’язаності в любовних стосунках.

Бувало у вас так, що в стосунках спіткала невдача? А бувало, що ви переживали один, два, три розриви, а коли в четверте спробували вибудувати нові стосунки з жахом зізналися собі, що все повторюється

Що ж змушує людину чіплятися за стосунки, які приносять їй біль ?

«Чому я неможу від нього піти? Навіть коли він мене ображає я все рівно залишаюся.» Що ж змушує людину чіплятися за стосунки, які приносять їй біль ? Марійка часто скаржилася своїй подрузі на стосунки

Причини співзалежності

Співзалежність насправді в конкретний період розвитку людини, є необхідною для виживання. З моменту народження і до 2-3 років основним психологічним завданням розвитку є формування надійного зв'язку м

Email: anelia.practice@gmail.com

Телефони:

+380989672587

+380660285613

© 2020 by Anelia Bolehan. Proudly created by YAMI

  • Facebook
  • Instagram