top of page

12 кроків виздоровлення від співзалежної поведінки.Це метод особистого виздоровлення розглядається як розширений 12 кроковий процес, і його можна коротко описати наступним чином:

1. Зізнайтеся, що існує проблема, яку ви не можете вирішити за допомогою тих ресурсів і інформації, якими ви володієте на сьогоднішній день.

2. Вивчіть реальні причини вашої проблеми.

3. Навчіться ідентифікувати симптоми даної проблеми, у відповідності з реальною ситуацією у ваших взаємовідносинах.

4. Перестаньте перекладувати вину за ваші проблеми на інших.

5. Перестаньте звинувачувати і карати себе за свої помилки і недоліки та не ідеальність.

6. Перестаньте використовувати силові ігри і маніпуляції, щоб отримати щось, чого вам хочеться.

7. Будьте готові просити про те, чого вам хочеться, замість того, щоб очікувати, що інші здогадаються, чого вам хочеться.

8. Навчіться відчувати повноту своїх почуттів і виражати їх.

9. Робіть кроки, направлені на більш повне внутрішнє осмислення своїх думок, почуттів, цінностей, потреб, бажань і мрій.

10. Навчіться виявляти свої психологічні кордони у взаємовідносинах з іншими людьми.

11. Навчіться бути близькими з іншими людьми, щоб отримувати від них необхідну інформацію, вчитися в них підтримки і встановлення відносин з ціллю зцілення від співзалежності.

12. Навчіться жити в умовах збереження гнучкого балансу взаємовідносин свого істинного «Я» з іншими людьми, надаючи максимальної можливості для розвитку вашого повного потенціалу.

Як правило, у більшості людей процес виздоровлення, потребує великої кількості часу та зусиль. Дженей і Беррі Уайнхолд рекомендують людям, щоб вони планували, що їм доведеться затратити на виздоровлення приблизно 1 місяць за кожен рік уже прожитого життя. Таким чином, людина 36 років може очікувати, що їй доведеться три роки працювати над своїм виздоровленням, перш ніж вона досягне результату. Але можна досягнути значного прогресу, вже на шляху до виздоровлення, почавши рухатися в цьому напрямку.

@Інформація для статті взята, на базі роботи Дженей і Беррі Уайнхолд.

27 переглядів0 коментарів

Останні пости

Дивитися всі

5 станів, коли гештальт-терапевт може допомогти

Відчуття втрати або горя. Гештальт-терапія допомагає людям розуміти і виражати свої емоції, пов'язані з втратою чи горем. Терапевт надає підтримку в процесі траурного переживання та допомагає клієнту

🌿 Здоровий Спосіб Життя для Підтримки Психологічного Благополуччя 🌿

На шляху до здорового психологічного стану важливо не лише піклуватися про свої емоції, але й про саме своє тіло. Здоровий спосіб життя може виявитися ключем до підтримки психологічного благополуччя.

Comments


bottom of page