Пошук

12 кроків виздоровлення від співзалежної поведінки.Це метод особистого виздоровлення розглядається як розширений 12 кроковий процес, і його можна коротко описати наступним чином:

1. Зізнайтеся, що існує проблема, яку ви не можете вирішити за допомогою тих ресурсів і інформації, якими ви володієте на сьогоднішній день.

2. Вивчіть реальні причини вашої проблеми.

3. Навчіться ідентифікувати симптоми даної проблеми, у відповідності з реальною ситуацією у ваших взаємовідносинах.

4. Перестаньте перекладувати вину за ваші проблеми на інших.

5. Перестаньте звинувачувати і карати себе за свої помилки і недоліки та не ідеальність.

6. Перестаньте використовувати силові ігри і маніпуляції, щоб отримати щось, чого вам хочеться.

7. Будьте готові просити про те, чого вам хочеться, замість того, щоб очікувати, що інші здогадаються, чого вам хочеться.

8. Навчіться відчувати повноту своїх почуттів і виражати їх.

9. Робіть кроки, направлені на більш повне внутрішнє осмислення своїх думок, почуттів, цінностей, потреб, бажань і мрій.

10. Навчіться виявляти свої психологічні кордони у взаємовідносинах з іншими людьми.

11. Навчіться бути близькими з іншими людьми, щоб отримувати від них необхідну інформацію, вчитися в них підтримки і встановлення відносин з ціллю зцілення від співзалежності.

12. Навчіться жити в умовах збереження гнучкого балансу взаємовідносин свого істинного «Я» з іншими людьми, надаючи максимальної можливості для розвитку вашого повного потенціалу.

Як правило, у більшості людей процес виздоровлення, потребує великої кількості часу та зусиль. Дженей і Беррі Уайнхолд рекомендують людям, щоб вони планували, що їм доведеться затратити на виздоровлення приблизно 1 місяць за кожен рік уже прожитого життя. Таким чином, людина 36 років може очікувати, що їй доведеться три роки працювати над своїм виздоровленням, перш ніж вона досягне результату. Але можна досягнути значного прогресу, вже на шляху до виздоровлення, почавши рухатися в цьому напрямку.

@Інформація для статті взята, на базі роботи Дженей і Беррі Уайнхолд.

19 перегляд0 коментар

Останні пости

Дивитися всі

Типи прив’язаності в любовних стосунках.

Бувало у вас так, що в стосунках спіткала невдача? А бувало, що ви переживали один, два, три розриви, а коли в четверте спробували вибудувати нові стосунки з жахом зізналися собі, що все повторюється

Що ж змушує людину чіплятися за стосунки, які приносять їй біль ?

«Чому я неможу від нього піти? Навіть коли він мене ображає я все рівно залишаюся.» Що ж змушує людину чіплятися за стосунки, які приносять їй біль ? Марійка часто скаржилася своїй подрузі на стосунки

Причини співзалежності

Співзалежність насправді в конкретний період розвитку людини, є необхідною для виживання. З моменту народження і до 2-3 років основним психологічним завданням розвитку є формування надійного зв'язку м